Hlavní menu Nabídka programů Obsah

Portál provozuje firma Pachner, vzdělávací software s.r.o l www.pachner.cz l pachner.inshop.cz

Net-výuka > Matematika

Matematika

     
   

Řadit dle:   řadit vzestupněřadit sestupně

Dělitelnost 1

Dělitelnost 1

Program slouží především žákům základní školy k procvičování dělitelnosti dvěma až patnácti. Navíc obsahuje hru na policajty a lotry, při které je důležité znát dělitelnost jedenácti.

Dělitelnost 2.

Dělitelnost 2.

Žáci základní školy si mohou v tomto programu ověřit, jak umí vyhledat největšího společného dělitele, nejmenší společný násobek, soudělné dvojice čísel a rozpoznat prvočísla.

Desetinná čísla 1

Desetinná čísla 1

Program Desetinná čísla 1 obsahuje cvičení na zápis desetinných čísel, na jejich porovnávání na číselné ose, na vzestupné i sestupné řazení, zaokrouhlování, sčítání a odčítání.

Měřítko

Měřítko

V programu Měřítko žák pomocí myši pohybuje pravítkem po mapě a měří vzdálenost dvou bodů. Úkolem je spočítat odpovídající vzdálenost v terénu při zadaném měřítku, nebo naopak ze zadané vzdálenosti v terénu určit měřítko mapy.

Peníze kolem nás 1

Peníze kolem nás 1

Program pro zvyšování finanční gramotnosti mládeže pojednává o bankovních účtech, úrocích, spoření, půjčkách, o typech investic, o zaměstnancích, podnikatelích a druzích podnikání. Sestává z teoretické části a strategických her.

Peníze kolem nás 2

Peníze kolem nás 2

Program pro zvyšování finanční gramotnosti mládeže pojednává o inflaci, veřejných rozpočtech, druzích daní, a podrobně o DPH. Sestává z teoretické části, interaktivních her a simulátoru finančních toků v souvislosti s DPH.

Peníze kolem nás 3

Peníze kolem nás 3

Program pro zvyšování finanční gramotnosti mládeže pojednává o osobních rozpočtech včetně osobního bankrotu, druzích slev, reklamě a o pojišťování. Sestává z teoretické části a strategických her.

Peníze kolem nás 4

Peníze kolem nás 4

Program pro zvyšování finanční gramotnosti dětí seznamuje s platidly, pojednává o nakupování a způsobech placení. Dává rady, jak si při nakupování v obchodech počínat. V herní části procvičuje paměť a zejména počítání zpaměti.

Poměr

Poměr

V programu Poměr se na slovních příkladech procvičuje převádění poměru do základního tvaru, a to také s převodem jednotek. V dalších úlohách se zkouší rozdělení v poměru, změna v poměru a práce s postupným poměrem.

Procenta

Procenta

Pomocí slovních příkladů se procvičuje výpočet základu, procent a procentové části. Kromě těchto jednoduchých úloh je zde také sbírka příkladů složitějších.

HLEDÁNÍ

 

KONTAKTUJTE NÁS

VÍTE ŽE..

Když si Vaše škola zakoupí program, budou ho moci zdarma využívat i její žáci z domova.

Další zajímavé informace


© 2010 Pachner. Všechna práva vyhrazena.